top of page
IMG_2119.JPG

Na co si dát pozor

Vzhledem k našim dlouholetým zkušenostem vám rádi poradíme, na co si tedy dát pozor při výběru nového vstupního schodiště, lávky, popřípadě přístřešku a dalších.

  • Úplně nové nebo opravit to staré?
    Základní otázka, kterou si klade snad každý. Odpověď je jednoduchá, nic nevydrží věčně. Neustálé vyhazování finančních prostředků za opravu stavu, který již velice často nelze zachránit je z našeho pohledu zcela zbytečné. Podívejte se na váš vstup zejména ze spodní strany, to Vám odhalí nejvíce. My již víme, že v nejhorším stavu bývají prvky, které drží celé konstrukce pohromadě a nejsou ani pouhým okem běžně na první pohled vidět.
  • Kam se poděla protiskluzová hrana?
    Prvek, který by neměla opomenout žádná společnost, avšak skutečnost je naprosto jiná. Naše řešení ve standardním provedení obsahuje ocelovou, perforovanou protiskluzovou hranu na každém schodišťovém stupni.
  • Opravdu nové schodiště bude minimálně klouzat i v zimním období?
    Nevhodné hladké dlažby, betonové nebo terasové prefabrikáty a nešťastní uživatelé. Scénář, který vídáme bohužel velice často. Z tohoto důvodu nabízíme pouze hrubou, protiskluzovou dlažbu.
  • Co ty děravé ocelové rošty?
    Za žádných okolností nenabízíme schodišťové stupně pouze z ocelových roštů, popřípadě tahokovu. Myslíme totiž na naše něžné pohlaví s podpatky, i naše domácí mazlíčky. Proto je jednou z našich variant možnost kombinace ocelových roštů a dlažby, kde si svou ideální cestu najde každý. Pokud vám někdo nabízí rošty s oky většími než 30x15mm, například standardních 30x30mm, rozhodně nerespektuje Českou legislativu a nařízení.
  • Jak má vypadat zábradlí?
    Nedostačující výška, velké mezery výplně, a ještě k tomu ve špatném směru. I takto základní parametry bývají často problém. Minimální výška zábradlí musí být 900 mm, výplň je přípustná pouze svislá, nikdy vodorovná a maximální mezera 120 mm.
  • Toto jsou pomocné nájezdy, po kterých má bezpečně vyjet maminka s kočárkem?
    Nikdy z hladkých plechů, a hlavně s bočním vedením. Byť se jedná o často opomíjený prvek, pro komfortnější užívání je naprosto neodmyslitelný. Dodáváme pouze nájezdy z protiskluzových plechů s bočním vedením, které zamezuje vyjetí do schodiště.
  • Jak to, že to na místě řežou, vrtají, brousí a sváří? Vždyť je to žárově zinkované!
    Takhle nikdy! Zde není o čem diskutovat, žárové zinkování je pro nás finální povrchová úprava, do které se již následně nijak nezasahuje. Dokonce i spojovací materiál máme žárově zinkovaný a nerezový. Jakýkoliv zásah znamená značné urychlení koroze. Jedinou výjimkou je například opomenutý montážní otvor, který se ovšem ošetří vhodnou zinkovou barvou, v žádném případě sprejem.
  • K nám se ale jeřáb nedostane, jak tam tu konstrukci namontujete?
    Naprosto jednoduše, žádný nepotřebujeme - celá konstrukce je lehká a montovaná. Pohlídejte si, aby Vám realizační firma nezničila přístupové komunikace a zatravněné plochy, které jsou většinou městské.
  • Proč jsou ty detaily kolem schodiště tak ošklivé?
    Čím dál více vnímáme, jak se některé firmy snaží šetřit, kde se jen dá. Opravy fasády, přístupové cesty a terénní úpravy jsou pro nás samozřejmostí. Dbáme na dokončení realizace jako celku, nenecháme vám přeci rozpadlou cestu a díry ve fasádě.
  • Ta krytina na vstupním přístřešku je tam snad “sto” let. Proč je tak děravá a špinavá?
    Pokud je přístřešek průhledný, a ještě k tomu do oblouku, už víme, že je problém. Polykarbonát na přístřešek k bytovému domu prostě nepatří, a to zejména z důvodu požární normy. Nevhodně zvolený, a ještě špatně osazený, to jsou hlavní parametry dutinkového polykarbonátu, který již po pár letech může vypadat hrozně. Vrstvené, bezpečnostní sklo je jedinou moderní volbou, kterou používáme, a to i v případě bočních stěn.

S čím vám rádi pomůžeme

bottom of page